Skip to main content

Event detail

05. December 2025. Mate Čarija

Povezivanje znanosti i prakse u mediteranskoj poljoprivredi

Stručna radionica „Povezivanje znanosti i prakse u mediteranskoj poljoprivredi“ će se održati 8. prosinca 2025. u 12:00 sati na Institutu za jadranske kulture i melioraciju krša u Splitu.

Radionica okuplja istraživače i stručnjake kako bi predstavili najnovija saznanja i rezultate iz područja genetike, kvalitete i valorizacije mediteranskih kultura, s posebnim naglaskom na na jačanje istraživačke infrastrukture i razvoj biljnih genetskih izvora za održivu poljoprivredu. Radionica će sudionicima pružiti priliku za razmjenu iskustava, umrežavanje i raspravu o primjeni znanstvenih spoznaja u praksi.

 

PROGRAM RADIONICE:
12:00 – 12:15    Dobrodošlica i pozdravna riječ ravnateljice Instituta, dr. sc. Katja Žanić (IJK, Split)
12:15 – 12:25    Istraživanje genetskih izvora masline za održivu poljoprivredu, dr.sc. Gabriela Vuletin Selak (IJK, Split)
12:25 – 12:35    Istraživanje metabolita u maslinovom ulju, dr. sc. Maja Jukić Špika (IJK, Split)
12:35 – 12:45    Istraživanje elementarnog sastava, dr. sc. Maja Veršić Bratinčević (IJK, Split)  
12:45 – 12:55    Istraživanje genetskih karakteristika v. loze, dr. sc. Goran Zdunić (IJK, Split)
12:55 – 13:05    Kako povećati vrijednost proizvoda, dr. sc. Ivana Vuka (RISE)
13:05 – 13:30    Rasprava i razmjena iskustava 
13:30 – 14:00    Zaključci radionice i Izjave za medije
14:00 – 14:30    Osvježenje i druženje 

Radionica se organizira u okviru projekata:

Radujemo se vašem dolasku!